Роль адміністрації, персоналу закладу ДНЗ та батьків новачків в процесі адаптації.

Прихід дитини в ясла - садок – перший серйозний етап соціального життя дитини. До цього вона спілкувалася тільки з членами родини, сусідами, або з тими, кого дорослі запрошували додому. Чітка, професійно злагоджена і продумана робота педагогів і спеціалістів ДНЗ, сприятливий  мікроклімат в дошкільній установі, взаємодія з батьками — запорука оптимального перебігу адаптації дітей раннього віку до дитячого закладу. Доведено, якщо батьки і працівники ДНЗ об’єднають  свої зусилля і забезпечать малюку захист, емоційний комфорт, цікаве і змістовне життя в дитячому садку і вдома, то можна з упевненістю сказати, що зміна, яка сталася в житті малюка — йому на благо.

Доречно зазначити, що педагоги ДНЗ, які здійснюють спільну діяльність по вихованню й навчанню дітей, а особливо роботу з новоприбулими дітьми, безумовно отримають більш високих результатів, ніж спеціалісти, що працюють окремо один від одного.

Найважливіше завдання адміністрації ДНЗ - об'єднати зусилля батьків і педагогів дитячого садка для розвитку і виховання дітей, створити атмосферу спільності інтере​сів, емоційної взаємопідтримки і взаємопроникнення в проблеми один одного.

Спільна діяльність — це насамперед спільне прийняття рішень, прийняття відповідальності за кроки, зроблені членами команди у процесі роботи по адаптації малюка до умов ДНЗ, але для більш ефективної спільної діяльності необхідно залучати до неї й батьків новачків.

​  Отже, в період адаптації батьки та дитина зустрічається з ба​гатьма незнайомими дорослими це: завідуюча дошкільного закладу, практичний психолог, вихователь-методист, медична сестра, лікар-педіатр, вихователі, няня-санітарка та інші працівники закладу. Саме тому важливо координувати та узгоджувати дії до​рослих таким чином, щоб дитина почувалася захищеною та бажа​ною.

​ Управління діяльністю колективу та закладу в цілому належить завідуючі закладу

Завідуюча дошкільного закладу здійснює прийом ді​тей і заводить банк даних сімей, чітко сплановує процес комплектування , здійснює контроль за організацією всієї роботи в закладі по прийому і супроводу новоприбулих дітей.

Оскільки дітей зараховують до дошкільного закладу, як правило, наприкінці літа, то відпустка персоналу групи раннього віку планується так, щоб дитину приймав той вихователь, який працювати​ме з нею й надалі в приміщенні своєї ж групи. Адже часті зміни виховате​лів чи групового приміщення викликають у дитини емоційне перена​пруження: вона має щоразу звикати до нового дорослого й нової об​становки, таким чином адаптація щоразу починається заново. Завідуюча знайомить батьків з старшою медсестрою та практичним психологом.

Саме завідуючій ДНЗ припадає на початковій стадії знайомства з батьками та дитиною виконувати психологічні функції, так як сім’я майбутнього вихованця в першу чергу звертаються саме до завідуючої дитсадка.