Лікар радить, консультує, інформує

Ефективності оздоровчої роботи колектив дошкільного закладу досяг за рахунок її безперервності та методичного контролю. Медичне обслуговування дітей здійснюється:  медичним персоналом дошкільного закладу:         - старша  медична сестра –  Алфьорова Алла Миколаївна         - медична сестра – Ткаленко Ольга Вікторівна         - лікар - Піунова Марина Анатоліївна. Протягом всього навчального року медичними працівниками проводяться лікувально – оздоровчі заходи, направлені на зниження захворюваності, підвищення імунітету.
 Медперсоналом проведено роз,яснювальну та консультативну роботу по  вакцинації проти поліомієліту а також  поради щодо запобігання захворюванню на ГРВІ.
******************************************************************************************
Перший рік в дитячому саду – справжнє випробування, як для дитини, так і для батьків. Постійні лікарняні і капризи зводять з розуму, і здається, що всі зусилля даремні – дитина хворітиме. Немає! Хвороб не буде, якщо правильно підготувати малюка.

Поради лікаря
Диспансеризація, проведена перед оформленням в дитячий сад, повинна допомогти представити лікарю і батькам повну картину стану здоров'я дитяти, що допоможе дати рекомендації по оздоровленню його організму. Безпосередньо перед самим вступом в дитячий сад дитя повинне здати аналізи для виключення у нього дифтерійної палички, кишкових інфекцій (термін правомочності аналізів - 7 днів) і узяти довідку з поліклініки або санітарно-епідеміологічної станції (СЕС) про відсутність контактів з інфекційними хворими (термін правомочності довідки - 3 дні).

Індивідуальні особливості
Період адаптації в колективі дитячого саду у кожного дитяти свій. В одного це виявляється гострими респіраторними вірусними інфекціями (ОРВІ), в іншого - порушеннями в роботі кишечника (замки, проноси), в третього - дратівливістю, плаксивістю, швидкою зміною настрою і так далі Тому порадьтеся з педіатром, що спостерігає дитяти, про призначення профілактичних препаратів, які можна застосовувати перед вступом в дитячий сад і в перші тижні перебування в нім.

Звикаємо до нової обстановки дитячого саду
Постарайтеся ближче до вересня погуляти з дитям біля дитячого саду. Звертайте увагу маляти на дітей, що грають на території дитячого саду, особливо якщо серед них є знайомі і друзі дитяти. Ви можете інколи навіть зустрічати їх в дитячого саду. Поступово, протягом літа, підстроюйте режим дня дитяти до режиму дня в дитячому саду, особливо якщо це стосується раннього вставання - не пізніше за вісім годинників ранку. Після обіду ваше маля повинне спати не менше однієї години або хоч би полежати з книгою або з іграшкою. Відійти до сну слід не пізніше за 21 годину.

"Домашні завдання" по адаптації до дитячого саду
1. Необхідно відрегулювати спорожнення кишечнику у дитяти, бажано в уранішні години і в домашніх умовах, інакше ця проблема може стати причиною комплексів у вашого маляти. Оптимальним часом для дефекації є час після сніданку (необхідно постаратися сформувати умовний рефлекс на дефекацію в один і той же час), коли активізується робота кишечнику і максимально виражено просування їжі у напрямі до прямої кишки. Вранці дитяти треба будити з врахуванням часу на неквапливі відвідини туалету після сніданку. Добре також запропонувати йому до сніданку випити натщесерце стакан прохолодної води з додаванням 1--2 ч. л. меду, варення або цукру - якщо на ці продукти у маляти немає алергії. Прохолодна вода також стимулює роботу кишечнику. Для стимуляції дефекації в живлення дітей необхідно ввести продукти, дратівливі кишечник: підсушений чорний хліб, капусту, моркву, буряк, шпинат, кабачки, інжир, фініки, яблука, чорнослив, дині, персики, гарбуз, кефір, рослинні жири і збільшити кількість споживаної рідини до 1,5-2,0 л в день. З раціону дітей треба виключити продукти, що викликають замки: міцний чай, какао, шоколад, гранат, кизил, манну кашу. Обмежити слід чорницю, груші, густі супи, рис, борошняні вироби (білий хліб, піроги, млинці, печиво, макарони). Необхідно навчити дитяти користуватися туалетним папером - на той випадок, якщо спорожнення кишечнику відбуватиметься в дитячому саду.
2. Маля повинне уміти самостійно мити руки з милом і користуватися носовою хусткою. Ось, в принципі, і всі кроки по зміцненню імунітету до дитячого саду. Ще одна рада – коли приводите вранці дитину в садок, притисніть його (сердечко до сердечка) і постарайтеся передати йому своє тепло. Материнська любов – кращий захист від всіх хвороб!

Рекомендації лікаря дивіться далі.......