Харчування дошкільнят

Питання щодо плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти регламентовано

• статтею 35Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. №2628-ІІІ (із змінами);
  • постановою Кабінету Міністрів України«Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002р. № 1243 (із змінами);
  • Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667
Шановні батьки!
З 01.01.2019 року вартість харчування  1 дня
для вихованців віком від 1 до 3 років- 20,00 грн
( із розрахунку: 8,00 грн-бюджетні кошти та 12,00 грн-батьківська плата).
для вихованців віком від 3 до 6 (7) років-25,00 грн
( із розрахунку: 10,00 грн-бюджетні кошти та 15,00 грн-батьківська плата)

Організація харчування

Організація харчування в дошкільному навчальному закладі "Золота рибка" здійснюється згідно вимогам «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах»

Організація харчування дітей в ЗДО

Організація харчування в закладі дошкільної освіти регламентована законодавчими актами, має певні традиції, режим, раціон. А однією із головних умов є суворе виконання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці, зберігання продуктів харчування та приготування їжі.

Діти, що відвідують заклад протягом 10,5 годин, отримують 3-х разове харчування: сніданок, обід та щільний підвечірок, які забезпечують їх добову потребу у харчових речовинах та енергії приблизно на 75 – 80%. Тому, організація харчування в закладі дошкільної освіти повинна доповнюватись правильним харчуванням в родині.

Одним з головних завдань закладу - це забезпечення права кожної дитини на охорону її життя і здоров'я.

Харчування є одним з найважливіших факторів, що визначає здоров'я дітей, сприяє профілактиці захворювань, підвищенню працездатності та успішності, фізичному і розумовому розвитку, створює умови для адаптації підростаючого покоління до навколишнього середовища. Правильно організоване харчування забезпечує організм всіма необхідними йому харчовими речовинами (білками, жирами, вуглеводами, вітамінами і мінеральними солями). Основним принципом харчування дошкільнят є максимальна різноманітність харчових раціонів, яке досягається шляхом використання достатнього асортименту продуктів і різних способів обробки.

У дошкільному навчальному закладу організовано збалансоване харчування відповідно з натуральними нормами. У повсякденний раціон включені основні групи продуктів: м'ясо, риба, молоко, яйця, овочі, цукор, хліб, крупи та інші.

Виконання натуральних норм харчування у середньому відповідає 80%.

У дошкільному закладі є технологічні картки приготування страв, примірне двотижневе меню. Готова продукція відпускається з кухні за графіком. Режим харчування в кожній віковій групі організовано відповідно до вимог.

Адміністрація закладу забезпечує безперервне замовлення і прийняття до закладу безпечних і якісних продуктів харчування, що здійснюється постійно в межах затвердженого розміру батьківської плати та виділених бюджетних коштів.

Перевага надається продуктам харчування та продовольчій сировині місцевого виробника, постійно проводиться санітарно–просвітницька робота (бесіди, лекції та ін.) з дітьми, вихователями, обслуговуючим персоналом, батьками з питань профілактики захворювань, пов’язаних з фактором харчування. Всі працівники закладу проходять медичні огляди відповідно до чинного законодавства.

Щоквартально здійснюється аналіз стану харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, вживаються заходи по його вдосконаленню. Забезпечується постійний контроль за організацією повноцінного збалансованого харчування дітей згідно "Норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах", затверджених Постановою КМУ від 22.11.2004 року № 1591 :

Висновки котролю за організацією харчування:

Працівники харчоблоку, старша медична сестра володіють знаннями щодо організації харчування дітей у закладі згідно "Інструкції".

Документація, щодо організації харчування ведеться належним чином. Санітарний стан приміщень харчоблоку задовільний. Санітарний одяг чистий, охайний.

Старша медсестра щодня контролює дотримання технології приготування страв, стежить за санітарним станом харчоблоку,продовжується просвітницька робота серед працівників щодо миття посуду, дотриманя режиму дня у закладі, організації харчування в групах.

Виконання норм закладки продуктів харчування, дотримання термінів реалізації, правильність зберігання продуктів - на оптимальному рівні. Питний режим у закладі здійснюється відповідно норм. Старша медична сестра стежить за наявніістю приміток на балонах з питною водою в групах (зазначає дату виготовлення, відкупорки, термін придатності).

Завгосп котролює своєчасність завезення, заявок, альернативної води, наявність одноразових стаканів відповідно кількості дітей у групах.

Шеф-кухар та старша медсестра стежать за тим, щоб своєчасно біло внесено записи в журнал обліку відходів. Складаючи перспективне меню, стежать за виконанням грошових норм харчування, вдало проводять заміну страв.

Товарне сусідство, температура холодильників відповідають вимогам.

Кухарі та помічники вихователів сіворо дотримуються графіку видачі їжі. Їжу видають у спеціально промаркованому посуді.

Проводиться генеральне прибирання харчоблоку за участю усіх співробітників харчоблоку щотижняю

Старша медсестра у разі збільшення або зменшення кількості дітей складає відповідні акти видачі (повернення) продуктів харчування до комори за зразком, наданим РУО та прикріпляють акти до меню.

Медична сестра щодня відвідує групи під час прийому їжі дітьми, слідкує за апетитом дітей під час годування і правильністю роздачі готової їжі відповідно до віку дитини, сервіровкою столів, чергуванням дітей, за закріпленням гігієнічних навичок і культурою поведінки під час прийому їжі.