Розклад організованої діяльності

Розподіл

групових фронтальних занять на тиждень

Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина»

Види діяльності

за освітніми лініями

Кількість занять на тиждень по віковим групам

Перша молодша

(від 2 до

3 років)

Друга

молодша

(від 3 до

4  років)

Середня

(від 4 до

5 років)

Старша

(від 5 до

6 (7)років)

Ознайомлення із соціумом

Ознайомлення із природним довкіллям

Художньо-продуктивна діяльність1

(музична, образотворча, художня література)

4

5

Сенсорний розвиток

Логіко-математичний розвиток

2

Розвиток мовлення  і культура мовленнєвого спілкування

Здоров’я та фізичний розвиток2

• Плавання 3

Загальна кількість занять

на тиждень

10

11

12

15

Максимальна кількість занять на тиждень

10

14

16

20

Максимальне допустименавчальне навантаження на тиждень на дитину 4

1,4

5,3

8,3

Примітки:

1  –       Передбачає заняття з музичної, образотворчої діяльності, художньої літератури. Театралізована діяльність присутня протягом дня як самостійний вид діяльності, чи включена в різні заняття для реалізації їх програмових завдань. 1 заняття на тиждень із художньої літератури проводиться за рахунок кількості таких занять: художньо-продуктивної діяльності в середній та старшій группах, розвитку мовлення в ІІ молодшій групі, інтегрується у вищеназвані заняття в группах раннього віку та І молодшій.

2  –      Години, передбачені для фізкультурних занять, не враховуються під час визначення гранично допустимого навчального навантаження на дітей.

3  -       У першій молодшій  групі заняття проводяться з ІІ півріччя.

4 - Максимально допустиме навчальне навантаження визначають шляхом множення загальної кількості занять на тиждень, відведених на вивчення освітніх ліній у віковій групі, на тривалість заняття залежно від віку вихованців.

Розподіл

групових фронтальних занять на тиждень

Освітня програма «Впевнений старт»

Розподіл групових фронтальних занять на тиждень

Діяльність, організована дорослим з усіма дітьми

(у формі заняття)

Орієнтовна кількість занять на тиждень у старшій групі

(від 5 до 6 (7) років)

Орієнтовна кількість занять на тиждень у середній групі

(від 4 до 5  років)

Пізнавально-дослідницька діяльність: у світі людей

(у тому числі особистісний розвиток)1

2

Пізнавально-дослідницька діяльність: у світі природи

1

Художньо-естетична діяльність (малювання, ліплення, аплікація, конструювання, художня література, музика)2

6

5

Пізнавально-дослідницька діяльність: елементарні математичні уявлення3

Мовленнєва діяльність (розвиток мовлення, грамота)4

Здоров’язберігальна, рухова діяльність5

• плавання

2

Загальна кількість занять на тиждень

15

13

Максимальна кількість занять на тиждень

20

16

Максимально допустиме навчальне навантаження на тиждень на дитину (в астрономічних годинах)

8,3

5,3

Примітки:

1. Пізнавально-дослідницька діяльність (у світі людей, особистісний розвиток) проводиться у формі спеціально організованих занять та ігрової діяльності (ігровий тренінг, різні види ігор), роботи з коректурними таблицями тощо. Ігрові форми роботи (ігровий тренінг) не враховані у загальну кількість занять.
  2. Заняття з художньо-естетичної діяльності (малювання, ліплення, аплікація, конструювання, художня література, музика) проводяться предметні (на вивчення нової теми, формування нових умінь та навичок) та інтегровані. Варіанти інтеграції може обирати сам вихователь, або скористатися запропонованим форматом організації спільної діяльності вихователя з дітьми (карта активності тижня), що наведена у програмі «Впевнений старт» (ст. 58).
  3. Пізнавально-дослідницька діяльність (а саме формування елементарних математичних уявлень) проводиться як під час окремих (предметних занять), так у межах інтегрованого заняття. У програмі «Впевнений старт» запропоновано проведення інтегрованого заняття, у межах якого реалізуються завдання з формування елементарних математичних уявлень та конструювання.
  4. Мовленнєва діяльність (розвиток мовлення, грамота) у формі заняття здійснюється відповідно до обраного типу: предметне чи комплексне. У програмі «Впевнений старт» запропоновано проведення інтегрованого заняття, у межах якого реалізуються завдання з мовленнєвої та художньо-естетичної діяльності.
  5. Заняття з фізичної культури (здоров’язберігальна, рухова діяльність) не враховуються в загальну кількість занять на тиждень.