Організація харчування дітей в дошкільному закладі та дома

Для забезпечення правильного харчування будь-якій людині необхідні умови:

• наявність їжі усіх необхідних інгредієнтів;
  • здоровий травний тракт;
  • раціональний режим харчування.

Із двохрічного віку дітей привчають користуватися серветкою.

На четвертому році життя навчають користуватися виделкою, а на п’ятому - негострим ножем.

Дітей привчають сідати охайними за стіл, з чистими руками, сидіти за столом правильно і користуватися столовими приборами.

З 4-річного віку дітей навчають чергувати в групі під час приймання їжі з використанням санітарного одягу (фартушки, косинки, ковпаки), сервірувати столи згідно з меню, збирати використаний посуд.

Для правильності організації харчування дітей, вдома, особливо у вихідні й святкові дні, батьки повинні знати режим і специфіку харчування в ДНЗ (знайомство щоденно з меню)

Харчування дітей здійснюється відповідно до норм затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2005 № 1591 « Про затвердження норм харчування у навчальних закладах»

Для збереження апетиту не рекомендовано годувати дитину вдома вранці  (попередити вихователя, якщо дитина снідала дома)

З метою попередження захворюваності гострими кишковими інфекціями та харчових отруєнь дітей суворо заборонено приносити на свята у ДНЗ торти, тістечка з кремом, соки, газ. солодку воду, морозиво, напої.

Приклад домашньої вечері:

1. Томатний сік - 100 г

Яйце або вінегрет

Салат або картопляне пюре з зеленим горошком

Молоко, здобна булочка або білий хліб з медом

Фрукти

2. Морквяний сік – 50-100 г

Сирок дитячий або сир – 100 г

Кефір з хлібом – 200 г

Яблуко або апельсин

Доповнювати вечерю продуктами, яких не було в цей день у меню ДНЗ (молоком, сиром, яйцями, рибою); корисний мед; молоко, кефір з білим хлібом (збагачується амінокислотний склад їжі), соки, фрукти, овочі.

Обєм їжі для дітей дошкільного віку

Каші або овочі – 200-280

Чай, кава злакова, молоко, какао – 180