Пам'ятка «Зимові небезпеки»

Особливості безпечної поведінки в зимовий період

Перед закінченням чверті зайвим буде нагадати дітям про правила безпечної поведінки на вулицях, зробивши акцент на специфічні «зимові» небезпеки, пов'язані, перш за все з поганими погодними умовами.
   Діти рідко акцентують увагу на цих особливостях, тому звичайного заняття - «хвилинки», побудованого за принципом «питання - відповідь», недостатньо. Необхідно пояснення, чому на зимовій дорозі необхідно підвищену увагу.
    Головне правило поведінки на дорозі взимку - подвоєне увагу і підвищена обережність!
  Взимку день коротше. Темніє рано і дуже швидко. У сутінках та в темноті значно погіршується видимість. У темряві легко помилитися у визначенні відстані, як до автомобіля, що їде, так і до нерухомих предметів. Часто близькі предмети здаються далекими, а далекі - близькими. Трапляються зорові обмани: нерухомий предмет можна прийняти за рухомий, і навпаки. Тому в сутінках і темноті будьте особливо уважні. Переходьте лише по підземних, надземних або регульованими переходами. А в разі їх відсутності - при переході збільште безпечну відстань до автомобіля.
    У снігопади помітно погіршується видимість, з'являються замети, обмежується і важко рух пішоходів і транспорту. Сніг заліплює очі пішоходам і заважає огляду дороги. Для водія видимість на дорозі теж погіршується.
   У містах вулиці посипають спеціальними хімікатами, щоб не утворювався сніговий накат. У результаті навіть у помірний мороз проїзна частина може бути покрита сніжно-водяною кашею, яку у вигляді суспензії піднімають у повітря колеса проїжджаючого транспорту. Суспензія осідає на вітрових стеклах автомобілів, заважаючи водіям стежити за дорожньою обстановкою. У такій ситуації водієві ще складніше помітити пішохода!
Яскраве сонце, як не дивно, теж перешкода. Яскраве сонце і білий сніг створюють ефект відблисків, людина як би «засліплюється». Тому потрібно бути вкрай уважним.
   У сніговий накат або ожеледицю підвищується вірогідність «юза», заносу автомобіля, і, найголовніше - непередбачувано подовжується гальмівний шлях. Тому звичайне (літнє) безпечне для переходу відстань до машини потрібно збільшити в кілька разів.
У відлигу на вулиці з'являються підступні калюжі, під якими ховається лід. Дорога стає дуже слизькою! Тому при переході через проїжджу частину краще почекати, поки не буде проїжджаючих машин. Ні в якому разі не бігти через проїжджу частину, навіть на переході!     Переходити тільки кроком і бути уважним.
   Кількість місць закритого огляду взимку стає більше. Заважають побачити наближається транспорт:
замети на узбіччі;
звуження дороги через неприбраний сніг:
стоїть засніжена машина.
  Значить, потрібно бути вкрай уважним, спочатку обов'язково зупинитися і, лише переконавшись у тому, що поблизу немає транспорту, переходити проїжджу частину.
   Тепла зимова одяг заважає вільно рухатися, сковує рухи. Послизнувшись, в такому одязі складніше втримати рівновагу. Крім того, капюшони, волохаті коміри і зимові шапки також заважають огляду.
   Не стійте поруч з буксує машиною! Не намагайся її штовхати! Під коліс можуть вилетіти шматки льоду і каміння. А головне - машина може несподівано вирватися зі снігового полону і рвонути в будь-яку сторону.