Сторінка фізінструктора

Сторінка інструктора з фізичної культури – Гепенко Валентини Миколаївни

У своїй роботі з дітьми я використовую цікаві прийоми заохочення, зацікавлення спортом, своїм здоров’ям. Коли лише розпочиналась робота за експериментальною Базовою програмою і обговорю­вались нові підходи, я акцентувала увагу на тому, що ми, педагоги, маємо всі проблеми дорослого сьогодення залишити за парканом дошкільного закладу та перейнятися турботами внутрішнього світу кожної дитини.
    Здоровий, веселий тренер-інструктор — приклад малюкам.

Як цього досягти?

Секрет простий — відсторонитися від власних труднощів, максимально наблизившись до дітей, і займати­ся з ними з любов’ю і розумінням.
    Методик сьогодні багато, але часом залишається осторонь одне з основ­них завдань кожного педагога — збудити в дитини сві­доме бажання займатися, зуміти достукатися до душі малюка, навчити отримувати задоволення.
    В методич­них посібниках цього часто не вистачає, бо сухий текст ще треба свідомо проаналізувати, долучити фантазію та гумор, щоб заняття було цікавим, а діти відчували гар­монію. Оскільки здоров’я є найбільшою цінністю, то установка на його збереження має бути основою світогляду як педагога, тренера-інструктора, так і вихованців і їхніх сімей. Адже здоровий спосіб жит­тя - це не просто сума засвоєних знань, а стиль життя.

Базова програма розвитку дитини „Я у Світі” акцентує увагу на необхідності щоденного про­ведення занять із фізичної культури. Крім того, фізичне виховання сприяє гармонійному роз­витку організму дитини завдяки кінезофілії (від гр. „любов до рухів”). Отже, при реалізації зав­дань фізичного виховання здійснюється різно­бічний вплив і на розумову сферу малюків, і на рухову, і на їхнє „Я”.

Таким чином, усю сукуп­ність завдань можна умовно поділити на три групи:

-навчальні,

-оздоровчо-розвивальні

-виховні.

На фізкультурних заняттях і заняттях з плавання важливо дати дітям відчуття не лише м’язової, але й душевної радості, любові до життя. Цьому допоможе щирість у стосунках, бо хоч за­няття фізичне, насичене, проте завжди знайдеться хви­линка перемовитися словом з малюком, підбадьорити його. Часом заклопотані батьки не встигають сказати кіль­кох теплих слів похвали, не знаходять часу вислухати сина чи доньку, тому дитина охоче ділиться своїми ма­ленькими досягненнями чи секретами саме зі мною. Хтось може несподівано підійти і сказа­ти мені: „Я Вас люблю!”, чи зробити наївний комплі­мент, а на це малятам не так легко зважитися! Батьки часом дуже строгі у вихованні, чим стирають зв’язок і довіру між собою й малюками. А в дитсадку діти відчува­ють близькість не лише вихователів, а й тренера-інструктора, який і віршик вислухає, і дотепно підбадьорить, і похва­лить. Головне - будувати стосунки на добрі, тоді діти віддячать сторицею! Займатися із задоволенням, усвідомлено - запорука успіху. Після кожного заняття вихованці прощаються на мажорній ноті зі словами: „Ми ще до Вас завтра при­йдемо!”, навіть якщо завтра немає заняття або ви­хідний, проте важливими є запал в очах, бажання та позитив!