Харчування дошкільнят

Питання щодо плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти регламентовано

• статтею 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. №2628-ІІІ (із змінами);

• постановою Кабінету Міністрів України«Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002р. № 1243 (із змінами);

• Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667

Для дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених родин, дітей батьків, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та дітей, батьки яких були або є учасниками АТО (ООС), харчування в закладі БЕЗОПЛАТНЕ. Для дітей з багатодітних родин розмір оплати становить 50% (наказ МОНУ від 21.11.2002 № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах»).

Організація харчування

Організація харчування в закладі дошкільної освіти здійснюється згідно вимогам «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах»

Організація харчування дітей в ЗДО

Організація харчування в закладі дошкільної освіти регламентована законодавчими актами, має певні традиції, режим, раціон. А однією із головних умов є суворе виконання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці, зберігання продуктів харчування та приготування їжі.

Діти, що відвідують заклад отримують 3-х разове харчування: сніданок, обід та щільний підвечірок, які забезпечують їх добову потребу у харчових речовинах та енергії приблизно на 75 – 80%. Тому, організація харчування в закладі дошкільної освіти повинна доповнюватись правильним харчуванням в родині.

Одним з головних завдань закладу - це забезпечення права кожної дитини на охорону її життя і здоров'я. Харчування є одним з найважливіших факторів, що визначає здоров'я дітей, сприяє профілактиці захворювань, підвищенню працездатності та успішності, фізичному і розумовому розвитку, створює умови для адаптації підростаючого покоління до навколишнього середовища. Правильно організоване харчування забезпечує організм всіма необхідними йому харчовими речовинами (білками, жирами, вуглеводами, вітамінами і мінеральними солями). Основним принципом харчування дошкільнят є максимальна різноманітність харчових раціонів, яке досягається шляхом використання достатнього асортименту продуктів і різних способів обробки.

Адміністрація закладу забезпечує безперервне замовлення і прийняття до закладу безпечних і якісних продуктів харчування, що здійснюється постійно в межах затвердженого розміру батьківської плати та виділених бюджетних коштів.

Перевага надається продуктам харчування та продовольчій сировині місцевого виробника, постійно проводиться санітарно–просвітницька робота (бесіди, лекції та ін.) з дітьми, вихователями, обслуговуючим персоналом, батьками з питань профілактики захворювань, пов’язаних з фактором харчування. Всі працівники закладу проходять медичні огляди відповідно до чинного законодавства.

Щоквартально здійснюється аналіз стану харчування дітей, вживаються заходи по його вдосконаленню. Забезпечується постійний контроль за організацією повноцінного збалансованого харчування дітей згідно "Норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах", затверджених Постановою КМУ від 22.11.2004 року № 1591 :

Висновки котролю за організацією харчування:

Працівники харчоблоку, сестра медична старша володіють знаннями щодо організації харчування дітей у закладі згідно "Інструкції".

Документація, щодо організації харчування ведеться належним чином. Санітарний стан приміщень харчоблоку задовільний. Санітарний одяг чистий, охайний.

Сестра медична старша щодня контролює дотримання технології приготування страв, стежить за санітарним станом харчоблоку, проводить просвітницьку роботу серед працівників щодо миття посуду, дотриманя режиму дня у закладі, організації харчування в групах.

Виконання норм закладки продуктів харчування, дотримання термінів реалізації, правильність зберігання продуктів - на оптимальному рівні. Питний режим у закладі здійснюється відповідно норм. Сестра медична старша стежить за наявніістю приміток на балонах з питною водою в групах (зазначає дату виготовлення, відкупорки, термін придатності).

Кухарі та сестра медична старша стежать за тим, щоб своєчасно було внесено записи в журнал обліку відходів. Складаючи перспективне меню, стежать за виконанням грошових норм харчування, вдало проводять заміну страв.

Товарне сусідство, температура холодильників відповідають вимогам.

Кухарі та помічники вихователів дотримуються графіку видачі їжі. Їжу видають у спеціально промаркованому посуді.

Проводиться генеральне прибирання харчоблоку за участю усіх співробітників харчоблоку щотижня.

Сестра медична старша у разі збільшення або зменшення кількості дітей складає відповідні акти видачі (повернення) продуктів харчування до комори за зразком, наданим УО та прикріпляють акти до меню.

Сестра медична старша щодня відвідує групи під час прийому їжі дітьми, слідкує за апетитом дітей під час годування і правильністю роздачі готової їжі відповідно до віку дитини, сервіровкою столів, чергуванням дітей, за закріпленням гігієнічних навичок і культурою поведінки під час прийому їжі.