ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ НА НАВЧАЛЬНИЙ РІК

2023/2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи у 2022/2023  навчальному році, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, педагогічний колектив визначає такі завдання на 2023/2024 навчальний рік:

1. Забезпечення національно-патріотичного виховання особистості, як елементу формування соціально-громадянської компетентності дошкільника через художньо-естетичну діяльність.
  2. Розвивати соціальний та емоційний інтелект дошкільників через використання ресурсів програми соціально-емоційного розвитку «Веселі друзі»
  3. Активізувати взаємодію педагогів та батьків з питання забезпечення психоемоційного комфорту дитини в умовах воєнного стану.

Єдина науково - методична тема, над якою працюватиме  колектив закладу дошкільної освіти  у 2023/2024 навчальному році: «Підвищення фахової майстерності педагога як запорука забезпечення якісної освіти»

Діяльність закладів дошкільної освіти України (далі — ЗДО) у 2023/2024 навчальному році продовжується в умовах воєнного стану.

Основними нормативними документами, які визначають особливості організації освітнього процесу, життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти та професійної діяльності педагогів є:

• Закон України «Про освіту»;

• Закон України «Про дошкільну освіту»;

• Закон України «Про охорону дитинства»;

• Положення про ЗДО;

• Санітарний регламент ДНЗ.

Пріоритетні напрями діяльності ЗДО в 2023/2024 навчальному році:

1. Організація та підтримка безпечного освітнього простору.

2. Організації освітнього процесу у різних форматах і подолання освітніх втрат.

3. Педагогічна взаємодія з дітьми, зокрема з дітьми з особливими освітніми потребами.

4. Партнерство у співпраці з батьками або законними представниками дітей.

5. Організаційно-методична підтримка керівників і педагогів ЗДО.

6. Організація в нових умовах атестації педагогічних працівників.

Методичні рекомендації до оновленого Базового компонента дошкільної освіти